Pre vegánsku horúcu čokoládu, ktorá konkuruje dokonca aj mliečnej odrode s rôznym obsahom mlieka, pridajte do mliečneho mlieka, čokoládových lupienkov a kakaového prášku pár polievkových lyží orechového masla, ako je mandľový, slnečnicový alebo arašidový oriešok. Tu je tiež nevyhnutné šľahanie; nemliečne výrobky majú tendenciu obsahovať stabilizátory, ktoré ich udržujú emulgované, takže sa môžu pri varení oddeliť. Ak zmes stále zohrejete, keď sa zohreje, a keď je pekná a naparuje, zo sporáka ju vyberiete, ale skôr ako sa uvarí, skončí sa dokonale hladkou horúcou čokoládou. Nerobte si starosti, ak sa to rozbije: Môžete ho jednoducho zmiešať so šľahačkou alebo ponorným mixérom pri nízkej teplote, aby ste ho znova spojili.

– Zložky

⅓ šálky vegánskej polosladkej čokolády (asi 2 oz)
3 lyžice vegánskeho nesladeného kakaového prášku
3 polievkové lyžice smotanovej orieškovej masla, ako je mandľový, slnečnicový alebo arašidový oriešok
Štipka košerovej soli
1 ½ až 2 šálky nesladeného orechového alebo obilného mlieka, ako je napríklad makadamia, vlašské orechy, mandle, kešu, lieskové orechy, ovsené alebo ryžové mlieko
1 až 3 čajové lyžičky granulovaného cukru (voliteľné)

– Príprava

– Zmiešajte čokoládové lupienky, kakaový prášok, orechové maslo, soľ a 1/2 šálky orecha alebo obilného mlieka v malej panvici. Miešajte na miernom ohni, kým sa čokoláda neroztopí a zmes nie je hladká asi 1/2 minúty.

– Šľahať v 1 šálku orecha alebo obilného mlieka v pomalom a rovnomernom prúde a ďalej šľahať, až kým kakao nevarí, asi 1/2 minúty. Nenechajte variť, kakao sa oddelí.

– Ochutnajte lyžicu. (Dávajte pozor: je horúco.) Ak dávate prednosť tenšiemu horúcemu kakau, pridajte až 1/2 ďalšieho mlieka. Ak dávate prednosť sladšiemu, pridajte čajovú lyžičku cukru naraz, po každom pridaní ochutnajte. Rozdeľte medzi šálky a podávajte horúce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *